Register

A password will be e-mailed to you.

Na oficiálnom Youtube kanáli Call of Duty bolo zverejnené krátke video s názvom “Know your enemy”.  Asi nikto okrem samotného Activision netuší, čo sa ním autor snažil povedať. Viaceré súvislosti však nepriamo potvrdzujú nedávne dohady o názve nového dielu – Call of Duty: Infinite Warfare. 

“Vytrhneme vás z učebníc dejepisu. Každá jedna stopa po vás bude preč. Spoznáte prehru. Budeme architektami vašej bolesti. Vystaváme monumenty velebiace vaše zničenie.  Celý svet bude svedkom nášho povstania. Vyhladíme celé nebo a pochováme vás v temnote. Pamätajte na to, pamätajte na nás. Sme vaši nepriatelia. Sme Settlement Defense Front,” vyhráža sa, nevedno komu, plešatý chlapík vo videu.

S vysokou pravdepodobnosťou ide o hlavného zloducha futuristického Call of Duty: Infinite Warfare, ktorého sa údajne dočkáme ešte tento rok. Menej pravdepodobný je predpoklad, že video “Know Your Enemy” je iba predzvesť prídavného DLC ku Black Ops 3, ale možné to je. Nové DLC by mohlo vhodne poslúžiť ako premostenie medzi Black Ops 3 a futuristickým Infinite Warfare.

Jediným jasným faktom vyplývajúcim z videa je existencia akéhosi Settlement Defense Frontu (Obranný front usadlosti?).

Poďme teda skúsiť radšej rozmeniť na drobné aspoň podprahové prvky videa:

  • V čase 00:07 môžeme na okamih zazrieť explóziu mapy Nuk3Town z Black Ops 3, spôsobenú prelietavajúcou vesmírnou loďou, s následným nápisom “Nuk3Town offline”.

L8TykDBS6XVhbiFcrkzxXD

  • Vo videu sa opakuje motív lebky s helmou, pričom ten sa veľmi ponáša na masky Ghostov zo série Modern Warfare. Zaujímavosťou je, že Black Ops 3 zastrešovali vývojári z Treyarch, naopak Modern Warfare spadalo pod štúdio Infinity Ward… Žeby na novom Call of Duty: Infinite Warfare pracovali spoločne?

Y2ia2yw6oGfR6DdyQU3QfJ (1)

  • Tajomný plešoun z nového videa s porciou vyhrážok sa dokonca od včera objavuje aj v multiplayeri Black Ops 3 na Nuk3Town mape. Video zachytil Youtuber menom PrestigeIsKey, ktorý vo videu rozoberá aj iné dohady a odkazy na Infinite Warfare.

Momentálne sa jedná skutočne len o špekulácie a na konkrétnejšie informácie si budeme musieť počkať. Situáciu okolo údajného Call of Duty: Infinite Warfare, zasadeného do ďalekej budúcnosti, budeme prirodzene naďalej pozorne sledovať.

Komentuj!