Register

A password will be e-mailed to you.

Pokiaľ patríte k fanúšikom Zaklínača, ktorého vytvoril poľský spisovateľ Andrzej Sapkowski, možno vás poteší správa o seriálovom spracovaní v susedných Čechách. Dočkáme sa ho aj vďaka českej stránke Startovač a ponesie názov Ozvěny zániku.

Startovač je niečo ako známy Kickstarter a pomáha vyberať financie na kreatívne projekty z rôznych oblastí. Zaklínač: Ozvěny zániky je rýdzo fanúšikovská zaležitosť, ktorá vznikla úplne nevinne vďaka dvom kamarátkam – Báre a Božene. Tie mali radi Zaklínača, cosplay, hrávali v divadle a natáčali krátke videá. Jedného dňa sa však rozhodli, že sa pokúsia o niečo viac. Nakoľko však nemali skúsenosti s natáčaním náročnejšej produkcie, obrátili sa na internet. Vďaka pozitívnej odozve sa im podarilo získať viacerých odborníkov z radov nadšencov, vrátane režiséra a špecialistov na trikové efekty. No a vďaka Startovaču sa im podarilo vybrať aj čiastku potrebnú na čiastočné financovanie natáčania. Pôvodne požadovali 20 000 Kč, no vybrať sa im podarilo takmer dvojnások v počte 37 800 Kč. Aj napriek prekročeniu pôvodného cieľa síce stále ide o pomerne malú čiastku, no chystaný pilot to nijak neohrozí.

Vznik kompletného seriálu Ozvěny zániku je však v tejto chvíli samozrejme otázny. Očí všetkých fanúšikov, vrátane podporovateľov by sa mali upierať výhradne na spomínaný pilot. Ten by mal slovami autorov obsahovať tri súboje a chýbať by v ňom nemali ani trikové scény. O originálny soundtrack sa má postarať kapela Odraedir. V prípade úspechu budú v pláne aj ďalšie diely, pričom všetky budú pochopiteľne vysielané prostredníctvom internetu. Ale to už predbiehame. Tešíte sa, alebo si myslíte, že s tak nízkymi produkčnými nákladmi nie je šanca na vznik seriálu, aký si Zaklínač zaslúži?

Profil seriálu Ozvěny zániku na startovači

Profil seriálu Ozvěny zániku na facebooku

Komentuj!