Register

A password will be e-mailed to you.

Horor Outlast Vám celkom isto nemusíme predstavovať. Prvý diel aj s prídavkom Whistleblower zaznamenali veľký úspech, čo autorov motivovalo k tomu, aby pre fanúšikov pripravili regulérne pokračovanie.

Outlast II sa po prvý krát oficiálne verejnosti predstavil v závere októbra minulého roku teaserom, ktorý však vyvolal viac otázok, než odpovedí. Autori hry z Red Barrels o pokračovaní zatiaľ neprezradili mnoho, no niekoľko informácií sme o pokračovaní populárneho hororu pre Vás predsalen dokázali vypátrať.

Dnes tu však pre Vás máme prvé gameplay videá, na ktoré čakal nejeden priaznivec hororu, či práve značky Outlast. Vďaka GameSpotu máme možnosť po prvý krát vidieť očakávaný titul priamo v akcii a nutno poznamenať, že ukážky vyzerajú výborne.

Prvá nesie názov Cornfield chase a ako už napovedá názov, hlavnú úlohu v tomto videu hrá kukuričné pole, v ktorom sa hlavný, doposiaľ neznámy hlavný hrdina pokúša ukryť pred nepriateľmi. Začiatok videa má výborné tempo a atmosféru, ktorá síce nepominie, no tempo nastolené úvodom z pochopiteľných dôvodov klesne. V ukážke nechýba brutalita (úvod) a ani ručná kamera (dokonca vodeodolná), ktorá je pre Outlast charakteristickým znakom. Z videa taktiež možno vypozorovať pokrok v grafike a plynulosti animácií, no nebudeme už zbytočne zdržiavať, pozrite si hru na mačku a myš sami.

Druhé video Farm Horror si atmosférou v ničom nezadá s Cornfield Chase, no tempo je o dosť pokojnejšie. Nedávno sme Vám priniesli článok o tom, že autori sa pri tvorbe Outlastu II inšpirovali v udalosti zvanej Jonestown massacre, pričom práve v nasledovnom videu sa daná inšpirácia zreteľne prejavuje. Dosť bolo rečí, poďme na to!

Obe videá, či už Cornfield chase alebo Farm Horror majú skutočne kvalitnú atmosféru, čo je určite výborné znamenie. Otázne však je, či sa ju autorom podarí udržať po celú dobu a ako sa vysporiadajú so zmenou prostredia, predsalen vidiek nie je sanatórium a bude to chcieť niečo nové. To, či bude pripravované pokračovanie hodné mena Outlast sa dozvieme už tento rok, no konkrétny dátum vydania zatiaľ Red Barrels neprezradili.

Ako sa Vám páčia prvé ukážky priamo z hry? Myslíte, že pokračovanie prekoná prvý diel, alebo nie? Neváhajte a podeľte sa s nami o Váš názor v diskusii.

Komentuj!