Register

A password will be e-mailed to you.

Je to už dávno, čo vyšla prvá epizóda Pivo’s Grand Adventures Episode 1 s podtitulom Pivo Go Home. Išlo o o hru, ktorá slovami autora vznikla za pár hodín a konkrétne sa jednalo o prequel dobrodružstiev slávneho Piva. Písal sa rok 2009, ale následne po Pivovi zľahla zem. Až doteraz.

V krátkosti si pripomeňme prvý diel. Hlavným hrdinom hry bol užívateľ Pivo, ktorý sa stal vďaka neustálemu zaplavovaniu diskusií zbytočnými príspevkami nepopulárnym u istej časti svojich internetových kolegov. Tí sa rozhodli prejsť do ofenzívy a spočítať mu to. Hráč sa v hre ujal samotného Piva. Ten sa v jeden obyčajný deň chystal domov k svojmu počítaču, aby mohol čím skôr začať písať diskusné príspevky. Nepočítal však s tým, že ho po ceste domov napadnú rozzúrení uživatelia. Neostávalo mu tak nič iné, iba zobrať odvahu a rýchlo prebehnúť k svojmu domu. Ako to dopadlo, zistíte sami po dohratí pár minútovej hry. Zahrať si ju môžete zadarmo na tomto odkaze.

Druhý diel s podtitulom Episode 2: Redemption má ďaleko vyššie ciele. Znova sa v ňom ujmete roly Piva, ale tentokrát budete bojovať na strane dobra.  Na scéne sa totiž objavila organizácia spamerov ČČKP a tá začala páchať ešte väčšie zlo. Pivo sa tak vydáva na cestu vykúpenia a jeho cieľom je zastaviť všetkých členov organizácie na čele s ich lídrom zvaným Konvice.

Podľa slov tvorcov bude v hre ďaleko väčší počet NPC, nebude chýbať dialógový systém, save a load, minihry, cutscény a dokonca aj achievementy. Titul je však stále vo fáze vývoja a niektoré prvky sa môžu pozmeniť, prípadne nahradiť niečim iným.  Tvorcovia zvažujú aj prítomnosť módu Permadeath pre skúsenejších hráčov, čiže po každej smrti by sa muselo začínať odznova. Stále nie je jasné, či bude hra kompletne 3D alebo nie. Prvotné informácie, aj exkluzívny screenshot by tomu nasvedčovali, ale necháme sa prekvapiť.  Každopádne aj pokračovanie bude zadarmo – a objaviť sa v ňom môžete dokonca aj vy – stačí byť priamo podporovateľom oficiálneho partnera hry a ďalšie informácie o vzniku môžete sledovať priamo na ich webe!

 

 

 

 

 

Komentuj!