Register

A password will be e-mailed to you.

Film Warcraft, natočený podľa rovnomennej hernej predlohy od Blizzardu, patrí minimálne medzi hráčmi k tým naočakávanejším filmom tohto roku. Po prvom TV spote uzrel svetlo sveta aj druhý spot nabitý akciou a novými zábermi.

Upútavka trvá rovných 60 sekúnd a mihne sa v nej mnoho známych hrdinov ako Lothar, Blackhand alebo Orgrim. Film Warcraft má určite potenciál a zámer osloviť aj “nehráčov”, aspoň mierne naklonených k fantasy filmom.  Ak o pozadí sveta Warcraftu nič neviete, tu je krátke, veľmi nadnesené a zjednodušené zhrnutie: Na jednej strane sveta máte ľudí a ich spojencov (Aliancia), na druhej strane orkov a im podobné monštrá (Horda). Samozrejme, tieto dve strany medzi sebou príliš dobre nevychádzajú, čo spôsobujú aj hlboko zakorenené kultúrne rozdiely a rôzne nedorozumenia, plynúce zo strachu z toho druhého,napriek tomu že sa nedá presne ukázať na ktorej strane barikády leží ultimátne zlo. Že vám to niečo pripomína? Len to nespomínajte Ficovi, aby si na tom nepostavil ďalšiu kampaň. 🙂

Filmy natočené podľa hernej predlohy, vďaka viacerým nepodarkom, nemajú zrovna najlepšiu povesť. Režisér Duncan Jones je však, podľa vlastných slov, fanúšikom série Warcraft už od jej prvého dielu z roku 1994, a tak veríme, že si na Warcrafte dal skutočne záležať. Filmu sa v kinách dočkáme už 10. júna.

Komentuj!