Register

A password will be e-mailed to you.

Mudokon Abe je známy najmä vďaka titulom Oddworld: Abe’s Oddysee a Oddworld: Abe’s Exoddus, ktoré patria medzi kultové skákačky z 90. rokov. Prvý menovaný sa dočkal moderného remakeu  Oddworld: Abe’s Oddysee – New ‘n’ Tasty!, a teraz je rad na pokračovaní. S remakeom druhého dielu však prídu väčšie zmeny, keďže autori z Oddworld Inhabitants Inc. chcú hráčom ponúknuť príbeh, ktorý pôvodne zostal ukrytý v zásuvke.

Oddworld: Soulstorm bude priamo nadväzovať na záver Oddworld: Abe’s Oddysee – New ‘n’ Tasty!, to znamená, že sa opäť ocitneme v koži Abea po tom, ako oslobodil ďalších Mudokonov z továrne RaptureFarms a porazil zloducha Mollucka. Poraziť Glukona Mollucka však pravdepodobne nebol najväčší problém, ktorému sa Abe postavil. Po oslobodení 300 Mudokonov a úniku z továrne sa všetci ocitnú bez jedla a vody na mieste, ktoré iba ťažko možno nazvať domovom. V púšti sa im podarí nájsť “spásu” v podobe nápoja, ktorý sa čoskoro ukáže ako hrozba, a nie záchrana. Kto kedysi hral Oddworld: Abe’s Exoddus, je mu jasné, že sa hovorí o SoulStorm Brewery, kde sa varí pivo, ktoré predstavuje nápoj, ktoré skupina Mudokonov považuje za svoju záchranu.

Abe0

“Mali sme omnoho hlbší, temnejší a pochmúrnejší príbeh, ktorý sme nikdy nevyrozprávali”, ako tvrdí Lorne Lannig, tvorca celej série. “Soulstorm nám umožňuje obaliť kostru pôvodného príbehu väčším množstvom mäsa a prerozprávať ho z odlišného uhlu pohľadu. Abe má pred sebou dlhú cestu plnú nástrah a nepriateľov. Bude to pre neho omnoho náročnejšia cesta.”

Soulstorm sa bude opäť zaoberať témami ako environmentalizmus, kapitalizmus, spotrebiteľstvo a závislosť, čo fanúšikovia a kritici oceňovali aj na New ‘n’ Tasty!. Hra ponúkne nové herné mechanizmy a vizuálne zmeny, no detaily zatiaľ nepoznáme.

“Nemôžeme sa dočkať, až Vám ukážeme čo sme si pripravili pre Soulstorm”, tvrdí Bennie Terry, výkonný producent titulu.

“Myslíme si, že fanúšikovia Oddworldu si zamilujú to, čo pre nich chystáme, keďže máme pripravených niekoľko skvelých prekvapení, ktoré nikto nečaká.”

Mnoho informácií zatiaľ k dispozícií nemáme. Žiaden konkrétny obrázok z hry, ani teaser autori neposkytli, na detailnejšie informácie si budeme musieť ešte počkať. Nové pokračovanie však už nevytvára štúdio Just Add Water, ktoré prinieslo New ‘n’ Tasty!, ale priamo Oddworld Inhabitants Inc. v spolupráci s kanadským Frima Studio.

Na oficiálnej stránke hry autori lákajú na follow ich Twitter účtu, keďže za určité počty budú postupne odhaľovať model Abea. Po dosiahnutí 18 tisíc followerov autori ukázali ruku, nasledovať by mala hruď a tvár.

Cdm1VbRUsAAJEk_

Oddworld: Soulstorm by malo vyjsť v druhej polovici roku 2017, no nejedná sa o záväzný dátum, iba o predbežný odhad.

Zdroj: All Games Delta

 

Komentuj!