Register

A password will be e-mailed to you.

Aj keď má kultová klasika Diablo II už 16 rokov, Blizzard sa ju ešte nechystá odložiť do starého železa. Po piatich rokoch včera vyšiel nový patch s číslom 1.14.

Verzia 1.14 je prvým patchom od roku 2011, kedy vyšiel patch 1.13d, ktorý dolaďoval integráciu s Battle.netom a opravil zopár menších bugov. Najnovší patch má odstrániť niektoré problémy s hraním Diabla II na moderných operačných systémoch, pričom priniesol aj podporu pre OSX. V oficiálnom vyhlásení sa tiež píše, že Blizzard začal pracovať na lepšom odhaľovaní cheaterov a hackerov.

„Na svete je stále veľká Diablo II komunita a my vám ďakujeme, že naďalej s nami hráte. Naša cesta začína sprístupnením Diablo II pre moderné platformy, ale tým sa nekončí,“ píše sa vo vyhlásení.

Čo konkrétne myslia pod týmito plánmi zatiaľ nevieme, v novembri minulého roka však Blizzard vypísal konkurz na pozíciu “Senior Software Engineer” pre “klasické hry”. Neoficiálne klebety naznačujú, že Blizzard by mohol pracovať na remastroch legiend ako Diablo II, Warcraft 3 alebo Starcraft.

Komentuj!