Register

A password will be e-mailed to you.

Do hlasovania boli zaradené dve nové verzie artworku na obal hry Doom, ako alternatívy súčasnej, nemastnej-neslanej, generickej verzie.

Videli ste už pôvodný artwork obalu prichádzajúcej hry Doom? Pokiaľ nie, mrknite naň na obrázku nižšie. Chlapík v ťažkom brnení, kráčajúci našim smerom s nabitou brokovnicou a obrovský nápis asi nebude vrchol invencie. Včasne si to uvedomili aj ľudia v Bethesda Softworks.

H961-zs3Tt2f (1)

Pôvodný, negatívne prijatý obal nového Doomu

Síce ani na artworku pôvodnej hry z roku 1993 (!) nechýbal chlapík v brnení so zbraňou, ten obal mal jednoducho dušu a išla z neho atmosféra krvilačnej akcie. Hodnoverne zachytil samotnú podstatu hry. Toto sa o pôvodnom artworku nového Doomu skutočne povedať nedá.

Spoločnosť Bethesda Softworks preto spustila včera večer cez Twitter hlasovanie, v ktorom máme rozhodnúť, ktorý z nasledovných návrhov by sme na pultoch obchodov videli radšej. Pôvodný obal síce zostane, no z jeho druhej strany bude vytlačený víťaz z nasledovnej dvojice, takže kto bude chcieť, otočí si horeuvedenú ohavnosť naopak a bude mať po probléme.

Doom artwork možnosť A:

0JZO6ZapQJKO

Doom artwork možnosť B:

z11SyhL7SkOb

Názor nech si spraví každý sám, no ja osobne som hlasoval za možnosť B. Páči sa mi červená farba (blooood!), aj ponechanie myšlienky obalu prvej hry z roku 1993, kde chlapík bojuje snáď proti celému peklu. Možnosť A sa mi javí príliš tmavá a “satanistická”, nekorešpondujúca s témou.

Komentuj!