Register

A password will be e-mailed to you.

Vlastníci štvrtej generácie PlayStation si budú môcť konečne zahrať aj na obrazovkách svojich PC-čiek a Macov prostredníctvom Remote Play.

Firma Sony na svojom blogu uverejnila zoznam funkcií zahrnutých do prichádzajúcej aktualizácie 3.50. Tá sa bude pomaly vypúštať na stiahnutie v rámci beta verzie členom PS4 beta komunity, a to už od dnes. Všetci hráči by ju po vyladení nedostatkov mali dostať neskôr v priebehu roka. Zaujímavým ťahom je nezaradenie Remote Play do bety napriek tomu, že je asi najzásadnejšou funkciou novej verzie.

Okrem PC/Mac Remote Play funkcie, ktorá mimochodom už nejaký čas funguje medzi Xbox One a Win 10, budú súčasťou aktualizácie aj ďalšie novinky, zamerané najmä na sociálny aspekt hrania. Sony má za cieľ uľahčiť spájanie sa s priateľmi, no ponúkne aj možnosť byť offline, pokiaľ si práve chcete zahrať sami.

Nové “Social funkcie” vo verzii 3.50:

  • Friend online notifikácia – systém hráča upozorní akonáhle sa jeden z jeho friendov objaví online
  • Offline mód – pre všetkých inkognito zatajovačov pribudne možnosť prihlásený do PSN so statusom Offline
  • Rozvrh hráča – umožní naplánovanie hrania na konkrétnu hodinu medzi priateľmi s možnosťou automatického zaradenia do Party v zadanom čase
  • Play Together – informuje hráča o tom, čo práve hrajú členovia jeho Party. Bude sa k ním môcť pripojiť, prípadne začať novú hru spoločne.

Nové systémové funkcie vo verzii 3.50:

  • Remote Play (PC/Mac) – Prepoj PlayStation4 so svojim PC alebo Mac. Remote Play nebude súčasťou beta verzie.
  • Dailymotion – Live stream z PlayStation 4 priamo na Dailymotion, prirodzene s možnosťou archivácie videí

Komentuj!