Register

A password will be e-mailed to you.

Angry Birds sú na smartphoneoch kultom, o tom nemôže byť žiadna diskusia. Veď kto nikdy nemal nainštalovaný aspoň jeden diel vrabčiakov bojujúcich proti zlým prasatám? Mobilným hrám sa síce veľmi nevenujeme, ale keďže sú niektoré časti Angry Birds dostupné aj pre PC a herné konzoly, tentokrát urobíme výnimku. I keď, v konečnom dôsledku sa pozrieme na pripravovaný film, a nie videohru.

Premiéra filmu The Angry Birds Movie (v našej distribúcii pod názvom Angry Birds vo filme) je u nás a susednej Českej republike naplánovaná na 12. mája tohto roku. Jedno je jasné, i keď náhodou pôjde o priemerný animovaný film, kinosály budú praskať vo švíkoch.

Samotný film sa môže pýšiť rozpočtom 80 miliónov $, pričom ďalších 100 miliónov $ putovali z vačku Sony Entertainment a Rovio na marketing. Kto prispel akou čiastkou nie je známe, no podľa dostupných informácií investovalo Rovio do filmu vyše 100 miliónov € z vlastného, čo z The Angry Birds Movie robí najdrahší film fínskeho filmového priemyslu.

Z kinotraileru je zrejmé zameranie filmu na mladšie publikum, veď sa môžete presvedčiť na vlastné oči:

Po technickej stránke bude film určite na dobrej úrovni, no či dokáže zaujať “prísnejších” divákov aj svojou kvalitou, je otázne. U nás pravdepodobne originálne znenie nebude k dispozícii (respektíve iba výnimočne), ale ak by predsalen náhodou, vrabčiak Red dostal hlas od Jasona Sudeikisa, známeho napríklad vďaka hlavnej úlohe v slušnej komédii We’re the Millers. Mighty Eagle, ktorého môžete vidieť aj v ukážke, nadaboval Peter Dinklage, ktorého väčšina z Vás bude poznať ako Tyriona Lannistera zo seriálu Game of Thrones. O hlasy ostatných postavičiek sa postarali menej známe tváre, ako Danny McBride, Maya Rudolph, Bill Hader, Josh Gad a ďalší.

Uvidíme, ako to celé dopadne, no zatiaľ film, aspoň na mňa, pôsobí priemerne.

Komentuj!