Register

A password will be e-mailed to you.

Patríte medzi fanúšikov britskej heavy metalovej kapely Iron Maiden? V tom prípade vás určite poteší správa, že už tento rok sa chystá mobilné free-to-play RPG s názvom Iron Maiden: Legacy of the Beast.

V hre sa hráči zhostia úlohy kultového maskota kapely Eddieho, resp. z jednej z jeho foriem, ktoré sa počas desaťročí dostali na obaly albumov od Iron Maiden. Tieto rozličné formy budú pravdepodobne fungovať ako classy z tradičnejších RPG.

Eddie bude cestovať v čase a po rôznych svetoch, kde mu nepriateľmi budú bytosti pochádzajúce z bohatej tvorby Iron Maiden, či už obalov albumov alebo samotných textov. Sountrack k hre bude pozostávať z tých najlepších pesničiek kapely, no nájdeme tu aj zopár doteraz nevydaných kúskov. Dozor nad vývojom hry drží basgitarista a zakladajúci člen kapely Steve Harris.

O niečo podobné sa už v menšej miere kapela pokúsila v roku 1999, kedy spolu s výberovým albumom Ed Hunter predávala aj malú hru s rovnakým názvom. “Vždy sme si mysleli, že naša hudba a postava Eddieho sú dokonalý základ pre hry a už od vydania Ed Hunter v 1999 sme sa pohrávali s myšlienkou urobiť znovu niečo podobné. Dnes v roku 2016 to môžeme urobiť pre smartfóny, vďaka čomu bude hra ešte dostupnejšia pre našich fanúšikov a hráčov,” povedal o hre Harris.

Hra vyjde už v lete 2016 na Android a iOS a stiahnuť si ju budete môcť úplne zdarma. Ak chcete dovtedy dostávať pravidelné informácie o vývoji hry, na oficiálnej stránke hry sa môžete prihlásiť na odber noviniek.

Komentuj!