Register

A password will be e-mailed to you.

Mafia patrí najmä v našich končinách k obrovským legendám. Mnoho ľudí Vám na otázku: „Ktorá je podľa teba najlepšia hra?“ odpovie, že Mafia. Český vývojár Daniel Vávra vytvoril v roku 2002 legendu, o tom nemožno pochybovať. Dnes už táto séria nie je v jeho rukách, no každá nová informácia ohľadom pokračovania vždy vyvolá obrovský rozruch. Nebolo tomu inak ani v prípade tretej časti tejto série.

Všetci určite viete, že prvý diel Mafie vznikol u susedov, bratov Čechov. Tretí diel už ale vzniká v USA, kde vývoj dostalo na starosť štúdio Hangar 13, ktorého súčasťou sú však aj pracovníci z dnes už neexistujúcej pobočky 2K Czech. Oznámenie Mafie III vyvolalo búrlivé diskusie, ľudia nadávali na hlavného hrdinu menom Lincoln Clay, dobové zasadenie, a taktiež napríklad na vybuchujúce autá v gameplay ukážke (i keď tieto výbuchy mali byť podľa slov ľudí, čo už hru vyskúšali, nachystané pre väčší efekt ukážky).

Mafia III sa bude odohrávať počas roku 1968, v meste New Orleans. Hlavný hrdina, už spomínaný Lincoln Clay je veterán z Vietnamu. Po návrate domov bude jeho hlavným cieľom pomsta talianskej mafii, ktorá vyvraždila jeho „rodinu“. Dočkáme sa aj prepojenia s Mafiou II, nakoľko sa v najnovšom pokračovaní vráti jedna z hlavných postáv druhého dielu – Vittorio Antonio „Vito“ Scaletta. Tažko predpovedať, ako Mafia III dopadne, no záujem o hru bude enormný. Aby ste si mohli o hre urobiť lepšiu predstavu, dnes tu pre Vás máme vďaka serveru IGN 12 minútový gameplay z Pre-Alpha verzie hry. Čo naň hovoríte?

Hru očakávame budúci rok pre platformy PC, PS4 a XBOX One.

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Prvé skúsenosti s hrami Martin zaznamenal v podobe napodobeniny NESu, ktorá niesla meno "Mortal Kombat III", ku ktorej bol pribalený cartridge žltej farby s 999 hrami. Medzi nimi sa nachádzali klasiky ako Mario, Duck Hunt, Double Dragon a pod. Neskôr zakotvil pri PC a PlayStatione, ktorého fanúšikom je dodnes. Herná scéna Martina baví aj v súčasnosti, novinky sleduje dennodenne a okrem hier sa venuje fotografovaniu. Od septembra 2016 pôsobí na pozícii šéfredaktora somhrac.sk.

Súvisiace príspevky