Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Štúdio Guerrilla Games je priaznivcom konzoly PlayStation určite dobre známe. Ak potrebujete nápovedu, dáme Vám jedno slovo – Killzone. Tvorcovia spomínanej FPS série sa rozhodli odpočinúť si pri novom projekte, ktorý dostal názov Horizon Zero Dawn a v posledných dňoch sa verejnosti prezentoval novým gameplay videom.

O príbehu novej značky holandského tímu zatiaľ nevieme mnoho. Hlavnou hrdinkou hry bude lovkyňa menom Aloy, ktorá sa bude pohybovať po post-apokalyptickom svete plného robotických monštier pripomínajúcich dinosaurov. Horizon Zero Dawn bude podľa tvorcov obsahovať RPG prvky a Vašou úlohou bude najmä prežiť a získavať súčiastky z tiel zničených protivníkov. Pri boji bude nutné, aby hráč objavil spôsob, ako daného nepriateľa zneškodniť, či už za pomoci zbraní alebo pascí. Zostáva iba dúfať, že sa tvorcom podarí zakomponovať dostatočné množstvo spôsobov, ako si s nebezpečnými nepriateľmi poradiť.

Horizon Zero Dawn patrí v súčasnosti medzi najočakávanejšie exkluzivity pre konzolu PS4. Hra je vo vývoji od roku 2011 a pobeží na rovnakom engine ako Killzone: Shadow Fall. O konečný dátum sa vývojári zatiaľ nepodelili, no predpokladáme, že hra vyjde v štvrtom kvartáli budúceho roka.

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Martin Kubeš

Prvé skúsenosti s hrami Martin zaznamenal v podobe napodobeniny NESu, ktorá niesla meno "Mortal Kombat III", ku ktorej bol pribalený cartridge žltej farby s 999 hrami. Medzi nimi sa nachádzali klasiky ako Mario, Duck Hunt, Double Dragon a pod. Neskôr zakotvil pri PC a PlayStatione, ktorého fanúšikom je dodnes. Herná scéna Martina baví aj v súčasnosti, novinky sleduje dennodenne a okrem hier sa venuje fotografovaniu. Od septembra 2016 pôsobí na pozícii šéfredaktora somhrac.sk.

Súvisiace príspevky