Register

A password will be e-mailed to you.

V novinke “Call of Duty: Black Ops 3 nebude obsahovať kampaň pre Playstation 3 a Xbox 360” sme písali o nekalých praktikách herných vývojárov, ktorý z hier urezávajú obsah a neskôr ho vydávajú za rôzne mikro a makro poplatky. Teraz sa však kanadská pobočka Ubisoftu rozhodla vynechať z jej pripravovaného titulu príbehovú kampaň úplne!

Zlá správa pre vyznávačov príbehu a epických kolosálnych naskriptovaných filmových scén. Nič z napísaného nebude zakomponované v novej hre od Montrealskej pobočky Ubisoftu. Rainbow Six: Siege sa bude riadiť heslom “pozrite sa na Call of Duty, aj tak hrajú všetci multiplayer”. Tento prístup síce nie je chybný, no môže odradiť veľmi veľa hráčov, ktorý preferujú vodenie za ručičku s tým, že každý ich predurčený pohyb a rozhodnutie bude odmenené drásajúcimi akčnými scénami s epickým doprovodom hudby. Predaje samotnej hry môžu utrpieť tiež, nie každy hráč v dnešnej dobe rád hrá kompetitívne proti “živým” protivníkom a takisto nie je stále online.

V hre bude prítomný singleplayer tréningový mód, za ktorý obdržíte vybavenie, body a v podstate tie isté veci, ako keby ste hrali multiplayer, avšak tréningový mód vás prevedie len pár lokáciami a ku koncu vás bude nepriamo nútiť do multiplayerovej časti hry, pretože gro samotnej hry leží práve v multiplayeri.

Scott Mitchell, hlavný “art director” sa k veci vyjadril takto:

“V hre sa nenachádza príbehový “mód”. V hre sa nachádza tréningový mód, počas ktorého si zahráte za rôznych operátorov a vyskúšate si ich špecifické technické vychytávky. V kooperačnom móde môžete hrať proti počítaču naprieč všetkými mapami, to je to, čo ponúkame v móde pre jedného hráča. Okrem iného v tomto móde dostávate body a vybavenie, ako keby ste hrali multiplayer, takže po začatí multiplayeru nebudete začínať úplne od nuly.”

Je to od Ubisoftu relatívne fajn, že sa na hráčov z hľadiska hry pre jedného hráča úplne nevykašlali a zakomponovali do hry aspoň takúto alternatívu, ktorá každopádne aj tak pôsobí ako určitá náplasť, ktorá zakrýva omnoho väčšiu ranu.

Každopádne, je to na vás, na hráčoch, či viac preferujete čistý multiplayerový zážitok, alebo sa radi ponoríte aj do príbehovej časti hry a chcete na chvíľku spomaliť a hrať svojím tempom.

Rainbow Six: Siege si môžete momentálne vyskúšať v uzatvorenom Beta teste, do ktorého sa môžete prihlásiť na tejto stránke.

Komentuj!