Register

A password will be e-mailed to you.

Po necelých štyroch mesiacoch od vydania základnej hry The Witcher 3 nám poľský vývojový tím oznamuje lahôdku vo forme rozšíriteľného obsahu, Hearts of Stone, v slovenskej mutácií, Srdcia z kameňa, Kamenné srdcia. Jednoducho budú srdcia chladné ako vaša večera, ktorú si zabudnete na sporáku, pretože musíte veľa hrať!

Určite sa pýtate, čo nám nové príbehové rozšírenie prinesie. Poďme si to teda pekne zhrnúť.

3

Hearts of Stone prinesie výraznú zmenu, alebo skôr zásah do samotnej hrateľnosti. Do hry majú byť zavedené tzv. Runewords. Má to byť nová herná mechanika, ktorá ovplyvní strategický a taktický priebeh boja. Takýchto Runewordov bude viac a každý z nich bude ovplyvňovať mechaniku boja a samotnej hrateľnosti iným spôsobom. Okrem toho do hry pribudnú aj nové druhy príšer, postáv a nových vzťahov, ktoré si budete môcť budovať.

1

Ak sa budete chcieť vnoriť do rozšírenia Hearts of Stone, môžete tak učiniť kedykoľvek, teda s predpokladom, že ste v pôvodnom Witcherovi 3 odohrali aspoň úvodný tutorial. Je tu však ešte jedna podmienka. Váš Geralt bude musieť mať minimálne level 30, pretože obtiažnosť nových questov bude nastavená na takýto a vyšší level.

Okrem spomenutého pribudne do hry nová oblasť No Man’s Land, blízko Novigradu a Oxenfurtu. Hlavným dejovým zvratom, o ktorý pôjde, bude zabitie kapitána banditov, ktorý bude ovládať moc nesmrteľnosti.

2

Hearts of Stone rozšírenie ponúkne 10 hodín príbehu a dátum vydania bol stanovený na 13. októbra.

Kúpiť si ho môžete v digitálnej podobe z GOG.com, avšak zatiaľ iba vo forme “Expansion Passu” v ktorom budú zahrnuté aj rozšírenia do budúcnosti.

 

Zoznam slovenských e-shopov, kde si môžete predobjednať Hearts of Stone rozšírenie:

Gamescenter

Brloh

Oficiálne video predstavujúce rozšírenie Hearts of Stone

 

Zdroj: Vlastný.

 

Komentuj!