Register

A password will be e-mailed to you.

Včerajšia prezentácia Blizzardu na Gamescome nám priniesla predstavenie novej expanzie pre World of Warcraft s názvom World of Warcraft: Legion.

Prezentácia začala krátkym videom, ktoré má premostiť príbeh Warlords of Draenor s príbehom Legion. Môžeme v ňom vidieť Gul’dana, ktorý nájde a oslobodí uväzneného Illidana.

Nasledoval trailer s vymenovaním nových prvkov. Expanzia prinesie nový kontinent, zvýšenie maximálneho levelu na 110, nové dungeony a raidy, nový honor systém, 36 mocných artefaktov, tzv. Class Order Halls – budovy špecifické pre každý class, a v neposlednom rade nový class – Demon Hunter.

Príbeh Legion sa bude odohrávať na novom kontinente Burning Isles. Ide o dávno zabudnutý kontinent v srdci Azerothu, ktorý bol kedysi centrom civilizácie nočných elfov, no dnes z neho ostali iba ruiny. Nachádza sa tu hrobka samotného Sargerasa, ktorá sa stane bránou pre doteraz najväčšiu inváziu démonov v histórii. A môže za to, ako inak, Gul’dan. Medzi predstavené zóny patrí Val’Sharah, v ktorej budete musieť vstúpiť do Emerald Nightmare a zastaviť jej prienik do sveta. V Stormheime sa dozviete viac o osude Vrykulov, ktorí opustili Northrend. V Azsune budete súperiť proti kráľovnej Azshare, v Highmountain navštívite „doupě“ samotného Nelthariona (Deathwing) a poslednou zónou je Suramar, kde už tisícročia žije úplne nová rasa elfov. Hlavným uzlom pre hráčov bude Dalaran, ktorý priletel nad Burning Isles v snahe zastaviť inváziu démonov.

Nový class Demon Hunter, podobne ako Death Knight vo Wrath of the Lich King, začína na vyššom leveli vo svojej vlastnej zóne, niekoľko rokov pred začiatkom príbehu Legion. Ide o bývalých elitných agentov Illidana, ktorých počas The Burning Crusade poslal na samovražednú misiu. Demon Hunter bude mať iba dve špecializácie – Havoc (DPS) a Vengeance (tank). Používanie niektorých schopností vás bude stáť tzv. Demonic Fury, iné vám zase Demonic Fury budú dopĺnať. Demon Hunter tiež dokáže vidieť cez steny a používať dvojité skoky, teda po výskoku dokáže ešte raz vyskočiť vo vzduchu. Ukážky niektorých schopností Demon Huntera nám Blizzard predviedol priamo na prezentácii.

Ďalším novým prvkom budú tzv. artefakty. Ide o 36 legendárnych zbraní (jedna pre každú špecializáciu), ktoré budete potrebovať na porazenie Burning Legion. Každý artefakt má vlastný talentový strom, pričom jednotlivé talenty odomykáte použitím tzv. Artifact Power. Tú získavate questovaním, dungeonmi alebo battlegroundmi. Niektoré talenty tiež menia fyzický výzor vášho artefaktu.

Class Orders, teda niečo ako rády, budú mať každý svoju vlastnú budovu. Tá funguje podobne ako garrison vo Warlords of Draenor. Môžete si tu vylepšovať svoje artefakty a nájdete tu tiež Champions – vašich pomocníkov po vzore followerov z Warlords of Draenor. Tých bude oproti WoD síce menej, ale budú mať na hru podstatne väčší vplyv.

Expanzia do hry pridá niekoľko nových dungeonov a raidov. Bližšie boli predstavené tri dungeony. Halls of Valor inšpirovaný Valhallou sa nachádza v Stormheime a je určený na levelovanie. Black Rook Hold je stará elfská pevnosť v zóne Val’Sharah a Vault of the Warden sa točí okolo Demon Hunterov. Medzi ďalšie vymenované dungeony patria Eye of Azshara, Darkheart Thicket, Neltharion’s Lair, Helheim, Suramar City a Violet Hold.

Predstavené boli dva raidy. V Emerald Nightmare nájdete sedem bossov, pričom hlavným je satyr Lord Xavius. Suramar Palace má 10 bossov a na jeho záver konečne nadobro porazíte Gul’dana.

Poslednou zmenou je nový PvP Honor systém, v poradí tretí od spustenia pôvodného World of Warcraft. Za Honor pointy odomykáte nové talenty, ktoré môžete použiť iba pri PvP. Predstavené príklady sú talent Mind Quickness, ktorý zvyšuje Spell Haste, Blood and Soil, ktorý znižuje cooldown na Bloodlust alebo Initiation, ktorý zvyšuje šancu na critical strike proti súperom, ktorí majú nad 80% života. Cieľom týchto zmien je zníženie vplyvu gearu na PvP.

Taktiež bol predstavený nový Prestige systém, podobný tomu z niektorých iných hier. Po dosiahnutí maximálneho Honor levelu budete môcť tento level zresetovať a začať odznova. Odmenou vám budú niektoré kozmetické úpravy, napríklad nové portréty, mounty alebo výzor vášho artefaktu.

Čo si o World of Warcraft: Legion myslíte vy? Páčia sa vám predstavené novinky? Vyjadrite sa v komentároch a vyhrajte progaming myšku Interceptor DS200 od MSI.

Komentuj!