Register

A password will be e-mailed to you.

Pre mňa ako fanúšika Star Wars, originálneho Battlefront 2 a štúdia DICE, bolo odhalenie multiplayeru Star Wars: Battlefront na konferencii EA určite tou najočakávanejšou udalosťou.

V päťminútovej ukážke sa pozeráme na jednu z najznámejších scén, ktorú poznáme z filmov: Útok Impéria na Rebelskú základňu a všetko sa to odohráva na mrazivej planéte Hoth. Vo videu môžeme vidieť všetko, čo by sme mohli očakávať. AT-AT, X-Wing, Tie-Fighters, ktoré sú samozrejme všetky ovládané hráčmi, ale aj boj pechoty priamo pod nohami obrovských AT-AT Walkerov.

Ako je vidieť vo videu, nechýba ani možnosť zničenia AT-AT omotaním lana okolo nôh z rebelskej stíhačky a na konci sa samozrejme ukáže Darth Vader a Luke Skywalker, ktorý doslova rozpráši Imperiálnu pechotu predtým, ako sa pustí do boja so svojim otcom.

Aj tieto postavy sú ovládateľné hráčmi a som zvedavý ako sa DICE popasoval s vyvážením síl týchto hrdinov voči napríklad obyčajnej pechote. Z videa je zjavné, že pechota proti sile Jediho veľa nezmôže, čo je však pochopiteľné, ak si to porovnáme s filmovou predlohou.

battlefront 1

Reakcie fanúšikov sa líšia, a je jasné, že pri téme akou je Star Wars, určite nebudú spokojní všetci fanúšikovia. Stačí sa pozrieť do minulosti, ako boli prijaté filmy z druhej trilógie, alebo napríklad nedávne ohlásenie a ukážka VII Epizódy. Fanúšikov pôvodných Battlefront hier zas mrzí, že nie je možné priamo ovládať pohyb AT-AT, iba ich zbraní. Na druhú stranu nechýba pohľad z 3. osoby, ktorý bol využitý i v predchádzajúcich Battlefront hrách.

battlefront2

Je však isté, že DICE si dáva na hre naozaj záležať, veď napríklad modely vozidiel ako sú X-Wing, Tie-fighters boli vytvorené 3D skenovaním pôvodných modelov použitých pri natáčaní filmov. Rovnaká metóda je použitá aj na zbrane. Zvuk v hre na mňa tiež pôsobí veľmi autenticky v porovnaní s filmovou predlohou a verne sú spracované aj samotné mapy.

battlefront3

Hra vychádza 17. Novembra, presne mesiac pred premiérou nového filmu. Vyskúšať si ju budeme môcť už skôr, v beta testovaní.

Komentuj!